Salı , 28 Temmuz 2015
Anasayfa » Dünya

Dünya

Libya’da şok! Babasından sonra oğlunu da…

muammer-kaddafi-saif-el-islam-670-2

Libya Mahkemesi, aralarında Libya eski lideri Muammer Kaddafi’nin oğlu Seyfulislam Kaddafi’nin de bulunduğu 8 kişi hakkında idam kararı verdi Libya’nın 2011 yılında linç edilerek öldürülen devrik lideri Muammer Kaddafi’nin oğlu Seyfulislam Kaddafi’nin de aralarında bulunduğu 8 kişi, ülkede 2011 yılında gerçekleşen olaylarla ilgili ‘savaş suçu’ işlemekten idam cezasına çarptırıldı.Seyfulislam Kaddafi mahkemeye gelmezken, video linkleri hakkındaki suçlamalara kanıt olarak sunuldu. Zintan kentindeki ... Devamını Oku »

Kandil alev alev…

1kandılll

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Kandil’e dört yıl aradan sonra art arda hava operasyonu düzenlemesinin ardından bölgede son durum kameralara yansıdı. TSK’nın Kandil bölgesine düzenlediği üçüncü hava operasyonundan sonra bölgede çekilen görüntülerde, Kandil dağlarında yükselen dumanlar görülüyor. Gece dağlara atılan bombaların neticesinde çıkan yangın an be an görüntülenirken, gündüz ise hala alevlerin devam ettiği gözlendi. KONTROL NOKTALARI ARTTIRILDI PKK’lıların ise bölgede güvenliklerini sağlamak ... Devamını Oku »

Nasrallah’tan AKP’yi çıldırtacak sözler: ‘IŞİD incinmesin diye PKK’yı da…’

1nasrallah

Hizbullah Lideri Hasan Nasrallah, ” Türkiye hiç kuşkusuz ki IŞİD’i destekledi, himaye ve gözetimini yaptı. IŞİD’i finanse etti, ona her türlü kolaylığı sağladı. Sınırlarını ona açtı. Fakat şimdi, Türkiye başbakanı diyor ki; ‘IŞİD Türkiye’nin milli güvenliğini tehdit ediyor’. Günaydın Türkiye uykunuz sıhhatli olsun” diye konuştu. Nasrallah, bir mezuniyet töreninde yaptığı ve Menar kanalında yayınlanan konuşmasında, ““Hatırlar mısınız birkaç yıl önce ... Devamını Oku »

Salih Müslim: ‘YPG Suriye ordusuna bağlanabilir’

indir

Suriye’nin Kürk bölgesi Rojava’da faaliyet gösteren Demokratik Birlik Partisi (PYD) Eş Başkanı Salih Müslim, Suriye Ordusu’nun Rojava’ya dönüşüne izin verilebileceğini, bu durumda kendi silahlı kolları olan Halkçı Koruma Birlikleri’nin (YPG) orduya bağlanacağını söyledi. Ankara’nın Kürt hareketlerine karşı hamlesine PYD’den yanıt geldi. Eş Başkan Salih Müslim’in Rojava’ya dönecek Suriye ordusuna YPG’nin bağlanmasından söz ettiği ileri sürüldü. Irak Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud ... Devamını Oku »

Kendi partisindeki yolsuzluk iddiasının araştırılmasını istedi

528307-2013-02-08-craig

Avustralya’da Liberal Parti Milletvekili Craig Laundy, kendi partisindeki milletvekili aynı zamanda Avustralya Federal Parlamentosu Temsilciler Meclisi Başkanı olan Bronwyn Bishop hakkında çıkan yolsuzluk iddialarının araştırılması gerektiğini söyledi. “Bana her gittiğim yerde, her gün bu yolsuzluğu soruyorlar” diye konuşan Laundy, halkın kendi partilerine güvenmesi için Parlamento’da konu ile ilgili özel bir komisyon kurulmasını ve siyasilere ödenen seyahat giderlerinin yeniden gözden geçirilmesini ... Devamını Oku »

İran Türkiye’yi uyardı: Terörizmle mücadele milli egemenlik gözetilerek yapılmalı

260720151028119932160_2

Türkiye’nin Suriye’de Irak Şam İslam Devleti’ne (IŞİD) yönelik  operasyonlarını değerlendiren İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Merziye Afham, “Terörizme karşı mücadele, ülkelerin milli egemenliğine saygı çerçevesinde yapılaması gerekiyor” dedi. Türkiye’nin DAEŞ (IŞİD) örgütüne karşı düzenlediği operasyonlarla ilgili İran’ın resmi haber ajansı İRNA’nın sorusunu yanıtlayan Bakanlık Sözcüsü Merziye Afham, “Terörizme karşı etkin bir mücadele için devletlerin çok boyutlu işbirliği yapması gerekiyor ancak bu ... Devamını Oku »

Kolombiya, barış görüşmeleri için FARC’a hava saldırılarını durdurdu

0,,16827850_303,00

Kolombiya Devlet Başkanı Juan Manuel Santos, önceki gün Kolombiya Devrimci Silahlı Güçleri’ne (FARC) karşı hava saldırılarının durdurulması emrini verdiğini açıkladı. Santos’un bu kararı, FARC’la süregelen gerilimi düşürmek ve Küba’da akamete uğrayan barış görüşmelerine yeniden başlamak için bir iyi niyet göstergesi olarak yorumlandı. Ülkenin kuzeyindeki Cartagena şehrinde, askeri törende konuşan Santos,  “Devlet Başkanı’nın emri olmadıkça bombardıman olmayacak. Bu da, daha az ... Devamını Oku »

Barzani: Yıllarca süren barış süreci bir saatlik savaştan daha iyidir!

30573813

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin PKK mevzilerine düzenlediği hava operasyonu ile ilgili Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanlığı’ndan ilk açıklama geldi Yapılan yazılı açıklamada Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesud Barzani’nin Başbakan Ahmet Davutoğlu ile yaptığı telefon görüşmesi hatırlatıldı. Mesud Barzani’nin görüşmede Davutoğlu’na ‘Yıllarca süren barış süreci bir saatlik savaştan daya iyidir’ dediği ifade edildi. Barzani’nin Davutoğlu ile yaptığı görüşmede, “Bu durum riskli ve kaygı ... Devamını Oku »

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, asker kaçakları için genel af ilan etti!

esad

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, asker kaçakları ve taraf değiştirenler için genel af ilan etti. Esad af kararını bir genelgeyle duyurdu. Suriye’nin resmi haber ajansı SANA tarafından duyurulan karar, bir yıl içinde çıkarılan içinci af. Asker kaçakların iki ay içinde teslim olması gerekiyor. Binlerce genç Suriyeli, dört yıldır isyan hareketiyle karşı karşıya olan ülkede zorunlu askerlikten kaçtıkları için ceza riskiyle ... Devamını Oku »

IŞİD meydan okudu: ‘Türkiye er ya da geç cezasını çekecek’

irakli-milletvekili-irak-ta-suudi-arabistan-isid-6182617_693_o

Alman Der Spiegel dergisinin internet sitesine konuşan iki IŞİD militanı, Türkiye’ye meydan okudu. Türkiye’de lojistikten sorumlu olduğu ileri sürülen Ebu İbrahim ve Ebu Sayyaf kod adlı militanlar, saldırı için ‘Halifelik‘ten haber beklediklerini belirtti. Suruç katliamı ve Kilis’te bir askerin hayatını kaybettiği çatışma sonrası Ankara, ‘resmen‘ IŞİD’e karşı mücadele edeceğini duyurmuş, bugünkü ‘terör operasyonu‘nda IŞİD üyesi olduğu iddia edilen bazı kişiler ... Devamını Oku »