Pazartesi , 27 Nisan 2015
Anasayfa » Ekonomi

Ekonomi

Babacan: ‘Doğrudan yabancı yatırım büyümenin itici gücü’

babacan

  Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, doğrudan yabancı yatırımların büyüme için önemli bir unsur olduğuna ve “çok ciddi potansiyel” içerdiğine dikkat çekti. G-20 Dünya Yatırım Ajansları Birliği’nin “Doğrudan Yabancı Yatırımlar Konferansı”na katılarak bir konuşma yapan Babacan, ekonomik büyüme için, yatırımın global olarak çok güçlü bir unsur olduğunu ifade etti. Babacan, “Özellikle doğrudan yabancı yatırımların çok ciddi bir potansiyel içerdiğini biliyoruz” dedi. ... Devamını Oku »

AKP’den yeni seçim vaadi: Eskişehir- Antalya hızlı treni

270420151109156043396_2

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Lütfi Elvan, Eskişehir- Afyon- Isparta- Burdur ve Antalya hızlı tren hattının yapımına 2016’da başlanacağını söyledi. Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Burdur milletvekili aday tanıtım toplantısı, Antalya 1’inci sıra milletvekili adayı Lütfi Elvan’ın katılımıyla Hüsnü Bayer Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı. Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, Burdur İl Başkanı Ömer Bütüner, milletvekili adayları, belediye başkanları ve ... Devamını Oku »

Bakan Erdoğan Bayraktar döneminde 144 milyon euro’luk AB fonu kayıtlara geçmedi!

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2013-12-19 09:37:42Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın, Erdoğan Bayraktar’ın bakanlığı dönemini kapsayan 2013 yılına ilişkin Sayıştay Denetim Raporu’nda skandal bir detay ortaya çıktı. Sözcü Gazetesi’nde yer alan Ali Ekber Ertürk imzalı habere göre Sayıştay, Avrupa Birliği (AB) fonlarından elde edilen paranın kayıtlara geçirilmediğini belirledi. Bakanlığın kayıtlara geçirmediği paranın miktarı da 144 milyon 500 bin Euro olarak açıklandı.   Bütün AB fonlarının ‘kamu kaynağı’ olduğunu ... Devamını Oku »

CHP’den Suriye ve Irak raporu: Türkiye’ye faturası 17 milyar $, Suriyeli sayısı 71 ilin…

iste-turkiyedeki-suriyelilerin-sayisi-626215-664x354

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Suriye ve Irak’ta yaşanan kaosun Türkiye’ye etkilerini, ‘Suriye ve Irak Krizleri: Türkiye’nin Ödediği Fatura’ raporuyla ortaya koydu. Rapora göre, Suriye ve Irak’ta yaşanan kargaşa ile izlenen yanlış politikalar birleşince, Türkiye’ye büyük bir ekonomik fatura çıktı. Suriyeli sığınmacılar için yapılan harcamalar, potansiyel ihracat ve turizm kayıpları hesaplandığında toplam fatura 17 milyar doları buluyor. Sosyal etkilerin de ... Devamını Oku »

MÜSİAD Başkanı’ndan TÜSİAD’a çok sert sözler

müsiad

Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen 23. Olağan Genel Kurulu toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan önce MÜSİAD Başkanı Nail Olpak konuşma yaptı. ’17 Aralık darbe girişimine, iş aleminde, tek başına MÜSİAD karşı çıkarken, paralel devlet göremeyen TÜSİAD, ne görüyordu da susuyordu, merak ediyorum.’ dedi. Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen 23. Olağan Genel Kurulu toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘dan önce MÜSİAD Başkanı Nail ... Devamını Oku »

Akaryakıt devi Türkiye’den çekiliyor

total

Finans devleri Citigroup, Royal Bank of Scotland (RBS) ve HSBC’nin Türkiye’den çıkma kararı almasının ardından benzer bir karar da Fransız enerji devi Total’den geldi. Şirket, akaryakıt dağıtımından çıkmak için Societe Generale’e yetki verdi.   Zaman’da yer alan habere göre, akaryakıt sektöründeki düzenlemelerin kâr marjları üzerindeki baskısı artarken, Fransa merkezli petrol ve gaz şirketi Total, Türkiye’deki akaryakıt dağıtım faaliyetlerini satmak üzere ... Devamını Oku »

Güvenliği sağlamayan banka zararı ödeyecek

ÇUZMU

Yargıtay, internet bankacılığında güvenliği sağlamanın, bankanın sorumluluğunda olduğunu, bu nedenle hacker vasıtasıyla hesabın boşaltılması halinde bankanın bu zararı karşılamak zorunda olduğuna hükmetti.   Yargıtay, internet bankacılığına kapattığı halde, hacker tarafından hesabı boşaltılan müşterinin bu zararının banka tarafından karşılanması gerektiğine hükmetti. Yargıtay’ın internet bankacılığında güvenliği sağlamanın bankaların yükümlülüğünde olduğuna bir kez daha dikkat çektiği kararına konu olan ve yaklaşık 10 yıl ... Devamını Oku »

Dolar yeni tarihi rekorunu kırdı!

dolar41

Piyasalar, tatil sonrası ilk işlem gününde oldukça hareketli anlar yaşadı. Dolar Türk Lirası karşısında 2,74 ile tarihi zirveyi yenilerken, Euro yılın en yüksek seviyesine çıktı. Türk Lirası’ndaki değer kaybında Merkez Bankası’ndan beklenen hamlelerin gelmemesinin etkili olduğu belirtildi.   Güne tatilde kırdığı rekor sonrasında sakin başlayan dolar, Türk Lirası karşısında 2,74 ile yeni tarihi zirvesini gördü. Euro da Türk Lirası karşısında ... Devamını Oku »

Prof. Altuğ 4.3 milyar dolarlık gizemli kaynağı açıkladı:’Kara para’

1761195

Merhum başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın ekonomi kurmaylarından Prof. Dr. Osman Altuğ, Şubat ayında ülkeye giren ve net hata noksan kalemi olarak anılan 4,3 milyar doların kaynağının ‘kara para’ olduğunu söyledi. Kara para ve kayıt dışı ekonomi konularında uzman isim olan Altuğ, “Net hata noksan palavra. Gider çoktu, kapayamadık ve kara para geldi” dedi. Kur dalgalanmalarının arttığı Şubat ayında Türkiye’ye 4,3 milyar ... Devamını Oku »

Türkiye böyle direnişçi görmedi…Tek kişilik grev böyle olur!

1

NEFA Tekstil fabrikasında işçisi olarak çalışırken iki ay önce, ‘işçileri kışkırttığı’ iddiasıyla patronu tarafından işten çıkartılan Erkan Munar, 48 gündür tek başına fabrikanın önünde direnişini sürdürüyor. Çadırı 6 defa polis ve zabıta tarafından yakıldı, polis tarafından gözaltına alındı. Her defasında savcılık tarafından serbest kalan Munar’ın eylemini sürdürmesi üzerine fabrika kapısı değiştirildi, kurduğu çadırın önüne güvenlik kamerası yerleştirildi. Emekçi Munar, hakkını ... Devamını Oku »