Taraf Gazetesi http://www.taraf.com.tr Düşünmek Taraf Olmaktır Fri, 27 Mar 2015 18:54:13 +0000 tr-TR hourly 1 http://wordpress.org/?v=4.0.1 ‘Roboski’de katırların katledilmesi barışın katledilmesidir’ http://www.taraf.com.tr/guncel/roboskide-katirlarin-katledilmesi-barisin-katledilmesidir/ http://www.taraf.com.tr/guncel/roboskide-katirlarin-katledilmesi-barisin-katledilmesidir/#comments Fri, 27 Mar 2015 18:53:21 +0000 http://www.taraf.com.tr/?p=36403 Hayvan hakları ve ekoloji dernekleri, Şırnak Roboski’de öldürülen katırlarla ilgili bir açıklama yaparak “Bölge halklarıyla birlikte hayvanlar da savaş, soykırım ve katliam politikalarından nasibini almaktadır” dedi. Açıklamada, 34 insan ve 59 katırın öldürüldüğü Roboski katliamından tam 1186 gün sonra sekiz katırın daha katledildiği söylendi. Bu olaydan 20 gün önce de Taşdelen Köyü’nde dört katırın askerlerce ...

Sonrası ‘Roboski’de katırların katledilmesi barışın katledilmesidir’ Taraf Gazetesi ilk ortaya çıktı.

]]>
Hayvan hakları ve ekoloji dernekleri, Şırnak Roboski’de öldürülen katırlarla ilgili bir açıklama yaparak “Bölge halklarıyla birlikte hayvanlar da savaş, soykırım ve katliam politikalarından nasibini almaktadır” dedi. Açıklamada, 34 insan ve 59 katırın öldürüldüğü Roboski katliamından tam 1186 gün sonra sekiz katırın daha katledildiği söylendi. Bu olaydan 20 gün önce de Taşdelen Köyü’nde dört katırın askerlerce öldürüldüğü hatırlatıldı.

“SAVAŞIN ADI ANILMAYAN KURBANLARI: HAYVANLAR VE DOĞA”

bianet’te yer alan habere göre; hayvan hakları savunucuları, yıllardır devam eden savaş nedeniyle insanlarla birlikte hayvanların da öldürüldüğüne dikkat çekerken, yaşam hakkı yük ve mal taşıma işleviyle sınırlandırılmış bu hayvanları canlı olma vasıfları ile değil; gözden çıkarılabilir, ölümü ‘zaiyat’, mal olarak tanımlayan yaklaşımı da eleştirdi. Altı örgütün imzaya açtığı ortak deklarasyonda, devlet kurumlarının yanısıra birçok hayvan hakları kuruluşunun da Roboskî’de hayvanlara yaşatılanları görmezden gelmeyi seçtiği ifade edildi. İnsan-hayvan demeden yaşama karşı suç işleyen, halklar arasında nefreti körükleyen devlet politikalarına karşı dayanışma çağrısı yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Gerek coğrafî gerekse sosyo-ekonomik koşullar nedeniyle Kürdistan’da, sınır ticaretinden başka hiçbir geçim kaynağı olmayan, devletin resmî politikası haline gelmiş işsizlikle, sefaletle ve savaşla, baskı altında tutulan bölge halklarından, örgütlülüklerinin, devlet terörüne karşı duruşlarının ve barış taleplerinin intikamı alınmaktadır. “Devletin ana akım medya başta olmak üzere tüm propaganda araçlarıyla hafızasızlaştırdığı, iktidarın kendi suretinde yarattığı bu katliamları, kanıksamış toplum imgesinin aksine, bizler unutmuyoruz. İnsanlara, hayvanlara bomba yağdırılırken operasyonları yönetenler hâlâ görev başında, yetki sahibi ve iktidarda olduğu sürece barış ve adaletin mümkün olmadığını biliyoruz. “Canlılara bomba yağdıran, kurşun sıkan, cenazelere dahi saldıran, demokratikleşme hamleleri adı altında kamuoyu gündemini meşgul ederken her türlü hukuksuzluğu meşru kılan, kan üzerinden siyaset yapan iktidar düzenine karşı, Roboskîli katırların ve insanların yanında olduğumuzu bir kez daha belirtiyoruz. Orada hiç olmamaları ve var oluştan gelen hakları ile özgürce yaşamaları gerekirken, sınır ticaretinde, silahların, bombaların, mayınların gölgesinde insanlarca sömürülen katırların katledilmesinde devleti, AKP hükûmetini ve TSK’yi sorumlu tuttuğumuzu belirtmek istiyoruz.”

AÇIKLAMADA İMZASI OLANLAR

Bağzı Üniversiteler Platformu, Ceza İnfaz Sisteminde Sivil Toplum Derneği (CİSST), Derin Ekoloji Derneği, Dört Ayaklı Şehir, Dünya Yalnız Bizim Değil Platformu (DYBD), Engelli Hayvanları Koruma ve Hayvan Hakları Derneği, “Faytona Binme Atlar Ölüyor” Platformu, Sesonline.net İnternet Gazetesi, Yeryüzüne Özgürlük Derneği ve Yunuslara Özgürlük Platformu.

Sonrası ‘Roboski’de katırların katledilmesi barışın katledilmesidir’ Taraf Gazetesi ilk ortaya çıktı.

]]>
http://www.taraf.com.tr/guncel/roboskide-katirlarin-katledilmesi-barisin-katledilmesidir/feed/ 0
Tilkicik Koyu, turizm tesisi ve konut yapılmak için ihaleyle satıldı http://www.taraf.com.tr/cevre/tilkicik-koyu-turizm-tesisi-ve-konut-yapilmak-icin-ihaleyle-satildi/ http://www.taraf.com.tr/cevre/tilkicik-koyu-turizm-tesisi-ve-konut-yapilmak-icin-ihaleyle-satildi/#comments Fri, 27 Mar 2015 18:49:08 +0000 http://www.taraf.com.tr/?p=36400 Bodrum’daki Tilkicik Koyu’ndaki yat limanı, turizm tesisi ve konut imarlı 400 bin metrekarelik arazinin ihalesini Palmali Group Company kazandı. Yalıkavak Mahallesi, Gökçebel Mevkisi, Tilkicik Koyu’ndaki, 400 bin metrekarelik yat limanı, turizm tesisi ve konut imarlı arazi, Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından bugün ihaleye çıkarıldı. Biri yabancı iki şirketin katıldığı ihaleyi, Yönetim Kurulu Başkanı Azeri işadamı ...

Sonrası Tilkicik Koyu, turizm tesisi ve konut yapılmak için ihaleyle satıldı Taraf Gazetesi ilk ortaya çıktı.

]]>
Bodrum’daki Tilkicik Koyu’ndaki yat limanı, turizm tesisi ve konut imarlı 400 bin metrekarelik arazinin ihalesini Palmali Group Company kazandı.

Yalıkavak Mahallesi, Gökçebel Mevkisi, Tilkicik Koyu’ndaki, 400 bin metrekarelik yat limanı, turizm tesisi ve konut imarlı arazi, Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından bugün ihaleye çıkarıldı. Biri yabancı iki şirketin katıldığı ihaleyi, Yönetim Kurulu Başkanı Azeri işadamı Mübariz Mansimov’un yaptığı Palmali Group Company, 370 milyon TL artı KDV ile kazandı.

‘BODRUM MİMARİSİNE UYGUN YAPACAĞIZ’

İhalenin kazanılmasının ardından açıklama yapan Palmarina Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tolga Ağar, “Bodrum’da işlettiğimiz bir marina vardı. Aldığımız bu ihale sonucunda şirket olarak çevrecilerinde çok duyarlı olduğu cennet koya kesinlikle marina yapmama kararı aldık. Bugün bunu sizin aracılığınız ile açıklıyoruz, Karada yapacağımız villa ve otel tesisinde ise yine çevreye çok duyarlı olunacak. Bodrum mimarisine uygun bitki ve doğa örtüsünü zarar vermeyecek ve imar haklarını minimumda kullanılacak bir tesis yapacağız. Bizler de Bodrum’u seviyoruz ve bu plan korumacı olacak” dedi.

DHA

Sonrası Tilkicik Koyu, turizm tesisi ve konut yapılmak için ihaleyle satıldı Taraf Gazetesi ilk ortaya çıktı.

]]>
http://www.taraf.com.tr/cevre/tilkicik-koyu-turizm-tesisi-ve-konut-yapilmak-icin-ihaleyle-satildi/feed/ 0
CHP’li İlhan Cihaner ilk kez ifade verdi http://www.taraf.com.tr/politika/chp-milletvekili-ilhan-cihaner-ilk-kez-ifade-verdi/ http://www.taraf.com.tr/politika/chp-milletvekili-ilhan-cihaner-ilk-kez-ifade-verdi/#comments Fri, 27 Mar 2015 18:10:39 +0000 http://www.taraf.com.tr/?p=36390 CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner, “terör örgütü üyeliği” suçundan hakkında açılmış davada ilk kez ifade verdi. Gülen Cemaati hakkında ilk soruşturmayı kendisinin açtığını söyleyen Cihaner, “şu an cemaat hakkında açılan soruşturmaların tamamı benim soruşturmamdan alıntı. Ben ise bundan yargılanıyorum” diye konuştu. Cihaner, o dönemde Gülen cemaatine karşı yaptığı soruşturmanın “yasadışı dinleme, izleme, kara para aklama, ...

Sonrası CHP’li İlhan Cihaner ilk kez ifade verdi Taraf Gazetesi ilk ortaya çıktı.

]]>
CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner, “terör örgütü üyeliği” suçundan hakkında açılmış davada ilk kez ifade verdi. Gülen Cemaati hakkında ilk soruşturmayı kendisinin açtığını söyleyen Cihaner, “şu an cemaat hakkında açılan soruşturmaların tamamı benim soruşturmamdan alıntı. Ben ise bundan yargılanıyorum” diye konuştu.

Cihaner, o dönemde Gülen cemaatine karşı yaptığı soruşturmanın “yasadışı dinleme, izleme, kara para aklama, kamuda örgütlenme, polis okullarında örgütlenme ve yabancı örgütlerle çalışma” suçlarından açıldığını da vurguladı. Halen yargılanmakta olduğu bu davanın bağlı olduğu, Balyoz, Ergenekon gibi gibi tüm davaların çöktüğüne dikkat çeken Cihaner, “Bu davanın tetikçileriyle de hesaplaşacağım” dedi. Cihaner, “Bu dava hukuksuzdur. Bu iddianameyi hazırlayanlar da derhal akıl hastanesine kapatılmalı” diye konuştu.

Yargıtay 11. Ceza Dairesi’nde görülen davada Cihaner milletvekili, hükümeti devirmek için silahlı örgüt kurmak suçlamasıyla sanık olduğu davada ilk kez savunma yaptı.

“KAHRAMAN DEĞİLİM. GÖREVİMİ YAPTIM…”

Hakkındaki suçlamaların, Gülen cemaatine açtığı soruşturmadan sonra gerçekleştiğine dikkat çeken Cihaner, Gülen cemaatine soruşturma açmasının kendisini kahraman yapmayacağını vurguladı ve “Benim yaptığım kahramanlık değil, yasal görevimdi. Cemaat soruşturmasını bu yüzden başlattım” dedi.

CİHANER’DEN FLAŞ İDDİALAR: MADEN DAVASINDA RÜŞVET ALAN SAVCI, SONRADAN BENİM DAVAMDA ALEYHİMDE GİZLİ TANIK OLDU

Siyanürle altın arayan bir firma hakkında soruşturma başlattım. Dava orada başladı. Ortağı Çalık grubuydu. Bu maden davasında rüşvet alan savcı, daha sonra benim davamda aleyhime gizli tanık oldu.

ERZİNCAN’DA SİLAH DAĞITIMI YAPILDI

Sivas katliamı sonrası Erzincan’da mezhep ayrımı eksenli silah dağıtımı yapıldı. Bu dosya da benim davamda kapatıldı

İSMAİLAĞA CEMAATİ SORUŞTURMASINDA ÇOCUKLARA CİNSEL İSTİSMAR SORUŞTURULMADI

İsmailağa Cemaati soruşturmasında çocuklara cinsel istismar iddiası soruşturulmadı. Dava elimden alındı.

SAVCI ŞANAL TESADÜFEN GELDİ, ÜÇ CD BULDU

Osman Şanal Erzincan’a rastlantısal gelmiş, 3 CD bulmuş. Mahkemeden bizi dinleme kararı alıyorlar.

EYLEM YOK AMA SİLAHLI ÖRGÜTÜZ…

Örgüt Üyeliği eylem üzerinden ispatlanır. Eylem yok ama Erzincan’da Ergenekon Silahlı Terör Örgütüyüz.

HIYAR BİLE BÖYLE ALINMAZ

Devasa örgütüz Hükümet’i çevirmeye çalışıyoruz. Karşılığında çek veriyormuşuz. Hıyar bile pazardan böyle alınmaz. Devasa örgütüz ama avukat ücretlerini ödeyemeyen arkadaşlar var

Cihaner, savunması sonunda, mahkemeye “derhal beraat verilmesi gerekir. Bu pisliğe daha fazla ortak olmayın” çağrısında bulundu.

“YARGILAMAYA DEVAM” KARARI

Mahkeme, Cihaner’in savunması sonrasında ara kararını açıkladı; İlhan Cihaner’in yargılanmasına devam kararı alındı.

Sonrası CHP’li İlhan Cihaner ilk kez ifade verdi Taraf Gazetesi ilk ortaya çıktı.

]]>
http://www.taraf.com.tr/politika/chp-milletvekili-ilhan-cihaner-ilk-kez-ifade-verdi/feed/ 0
Hayko Cepkin: Etyen Mahçupyan, ‘affedersiniz Ermeni’ ise sorun yok http://www.taraf.com.tr/politika/hayko-cepkin-etyen-mahcupyan-affedersiniz-ermeni-ise-sorun-yok/ http://www.taraf.com.tr/politika/hayko-cepkin-etyen-mahcupyan-affedersiniz-ermeni-ise-sorun-yok/#comments Fri, 27 Mar 2015 17:44:06 +0000 http://www.taraf.com.tr/?p=36387 Başbakanlık Başdanışmanı Etyen Mahçupyan’ın “Ermeni olduğumu ispatlama pozisyonunda değilim. Bir Ermeni olarak gerçekte kendimi daha ziyade Osmanlı hissediyorum” sözlerine sanatçı Hayko Cepkin’den tepki geldi. Hayko Cepkin, sosyal medya hesabından şu mesajı paylaştı: “RTE ‘Affedersiniz Ermeni’ yorumunu Etyen Mahçupyan’i örnek (baz) alarak sarfetmiş olabilir. Örnek o ise kullanılır, üstüme alınmam asla.” Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan , “Benim ...

Sonrası Hayko Cepkin: Etyen Mahçupyan, ‘affedersiniz Ermeni’ ise sorun yok Taraf Gazetesi ilk ortaya çıktı.

]]>
Başbakanlık Başdanışmanı Etyen Mahçupyan’ın “Ermeni olduğumu ispatlama pozisyonunda değilim. Bir Ermeni olarak gerçekte kendimi daha ziyade Osmanlı hissediyorum” sözlerine sanatçı Hayko Cepkin’den tepki geldi.

Hayko Cepkin, sosyal medya hesabından şu mesajı paylaştı: “RTE ‘Affedersiniz Ermeni’ yorumunu Etyen Mahçupyan’i örnek (baz) alarak sarfetmiş olabilir. Örnek o ise kullanılır, üstüme alınmam asla.”

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan , “Benim için neler söylediler. ‘Gürcüdür’ diyen oldu. Çıktı bir tanesi affedersin çok daha çirkin şeylerle Ermeni diyen oldu” açıklamasını yapmıştı.

Belçika ’nın Gent kentinde, ‘Yeni Türkiye‘ konulu bir konferansa katılan Mahçupyan ise, “Ermeni olduğumu ispatlama pozisyonunda değilim. Bir Ermeni olarak gerçekte kendimi daha ziyade Osmanlı hissediyorum. Osmanlı ve daha öncesinde Bizans’tan beri bu topraklarda yaşadık ve kültürümüzü oluşturduk. Bence değerli olan bu” dedi.

Sonrası Hayko Cepkin: Etyen Mahçupyan, ‘affedersiniz Ermeni’ ise sorun yok Taraf Gazetesi ilk ortaya çıktı.

]]>
http://www.taraf.com.tr/politika/hayko-cepkin-etyen-mahcupyan-affedersiniz-ermeni-ise-sorun-yok/feed/ 0
12 yaşındaki çocuk, 7 yaşındaki öğrenciyi iple boğmaya çalıştı http://www.taraf.com.tr/guncel/36382/ http://www.taraf.com.tr/guncel/36382/#comments Fri, 27 Mar 2015 17:26:26 +0000 http://www.taraf.com.tr/?p=36382 Aydın’daki bir ilkokulda, ders saatinde izin isteyerek tuvalete giden birinci sınıf öğrencisi 7 yaşındaki R.K.K., iddiaya göre, okulun özel sınıfında eğitim gören 12 yaşındaki U.K.’nın saldırısına uğradı. Dün saat 11.40 sıralarında, Efeler Güzelhisar İlkokulu’nda meydana gelen olayda, okulda 1/A sınıfı öğrencisi R.K.K., ders saati sırasında tuvalet ihtiyacı için sınıf öğretmeni Nurhayat Nayırlı’dan izin istedi. Yalnız ...

Sonrası 12 yaşındaki çocuk, 7 yaşındaki öğrenciyi iple boğmaya çalıştı Taraf Gazetesi ilk ortaya çıktı.

]]>
Aydın’daki bir ilkokulda, ders saatinde izin isteyerek tuvalete giden birinci sınıf öğrencisi 7 yaşındaki R.K.K., iddiaya göre, okulun özel sınıfında eğitim gören 12 yaşındaki U.K.’nın saldırısına uğradı.

Dün saat 11.40 sıralarında, Efeler Güzelhisar İlkokulu’nda meydana gelen olayda, okulda 1/A sınıfı öğrencisi R.K.K., ders saati sırasında tuvalet ihtiyacı için sınıf öğretmeni Nurhayat Nayırlı’dan izin istedi. Yalnız başına girdiği tuvaletten çıkmak üzereyken, iddiaya göre, özel sınıfta eğitim gören zeka geriliği bulunan U.K.’nın saldırısına uğradı. U.K., tuvaletin sifonundan söküldüğü belirtilen 40 santim uzunluğunda kırmızı renkli ipi R.K.K.’nın arkasından boynuna dolayarak sıkmaya başladı. R.K.K., çırpınmaya başlayınca U.K. bu sefer de R.K.K.’nın elini ısırdı.

Bu sırada yine izinle tuvalete gelen öğrencilerden M.A.İ., tuvalet kabininde yaşanan korku dolu o anlara tanık oldu. M.A.İ., vakit kaybetmeden öğretmenine koşup haberdar etti. Koşarak tuvalete gelen öğretmen Nayırlı, R.K.K.’yı, U.K.’nın elinden kurtardı.

Olayın ardından U.K. tuvaletten koşarak kaçtı. Bir süre sonra özel eğitim öğretmeni Dilek Erdinç ile birlikte rehberlik servisine gelen U.K.’nın “Ben yaptım. Bir daha yapmayacağım” dediği öğrenildi. Konudan haberdar olunca okula gelen R.K.K.’nın annesi, oğlunu hastaneye götürdü. Oğlu için boğazındaki ve elindeki yaralar nedeniyle darp raporu alan kadının, savcılığa giderek okul yönetimi ve öğretmenden şikayetçi oldu.

Müfettiş görevlendirdiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, “Olayı en ince ayrıntısına kadar inceleyeceğiz. İlk izlenimim bir ihmal gibi. Özel eğitim sınıfındaki çocuklarımız tuvalete giderken öğretmen eşliğinde gitmeli. Fakat burada çocuğumuz başında öğretmeni olmadan tuvalete gönderilmiş. Olayda ihmalleri olanlar kesinlikle cezalandırılacak” dedi.

DHA

 

Sonrası 12 yaşındaki çocuk, 7 yaşındaki öğrenciyi iple boğmaya çalıştı Taraf Gazetesi ilk ortaya çıktı.

]]>
http://www.taraf.com.tr/guncel/36382/feed/ 0
İstanbul’un kalabalığına aşığım http://www.taraf.com.tr/spor/istanbulun-kalabaligina-asigim/ http://www.taraf.com.tr/spor/istanbulun-kalabaligina-asigim/#comments Fri, 27 Mar 2015 17:12:23 +0000 http://www.taraf.com.tr/?p=36379 Şampiyonlar Ligi’nde final-four oynayacak iki Türk takımından biri olan VakıfBank’ın başarılı ve güzel Hollandalısı Robin de Kruijf, Taraf’a konuştu. BEKLEMEK OYNAMAKTAN ZOR “Şampiyonlar Ligi final four’u için 5 antrenman günümüz daha var. Bana kalsa çıkıp oynamak isterim çünkü beklemek oynamaktan çok daha zor. Kendimize oldukça güveniyoruz. Antrenmanlar oldukça ağır geçiyor. Tabii bu ince bir çizgi ...

Sonrası İstanbul’un kalabalığına aşığım Taraf Gazetesi ilk ortaya çıktı.

]]>
Şampiyonlar Ligi’nde final-four oynayacak iki Türk takımından biri olan VakıfBank’ın başarılı ve güzel Hollandalısı Robin de Kruijf, Taraf’a konuştu.

BEKLEMEK OYNAMAKTAN ZOR

“Şampiyonlar Ligi final four’u için 5 antrenman günümüz daha var. Bana kalsa çıkıp oynamak isterim çünkü beklemek oynamaktan çok daha zor. Kendimize oldukça güveniyoruz. Antrenmanlar oldukça ağır geçiyor. Tabii bu ince bir çizgi çünkü bir tık daha ağır antrenman yaparsak sakatlıklar olabilir. Uzun süren hazırlık dönemlerinde koçların da işi zor oluyor. Çok fazla video seyrediyoruz, tüm rakiplerimizi ezberlemeye çalışıyoruz. Öncelikli yarı finalde kaşılaşacağımız diğer Türk takımı Eczacıbaşı VitrA. Diğer iki rakibimize nazaran Eczacıbaşı’nın maçlarını tekrar tekrar analiz ediyoruz. Kendimize güveniyoruz. Sıkı bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz.”

ECZACIBAŞI VİTRA ZORLU BİR RAKİP

“Final four ilk maçında 4 Nisan’da Eczacıbaşı VitrA ile karşılaşacağız ve eğer bu maçı kazanırsak finale yükseleceğiz. Herşeyden önce Eczacıbaşı gerçekten iyi bir takım. Bizi ligde 2 kez yendiler ama Fenerbahçe de onları 2 kez yendi. Herkesin birbirini yenebileceği bir ortam var burada. Bizim onlara karşı uzun süren üstünlük serimiz de, onların bu sezon iki kez bizi yenmiş olması da, geçmişte kaldı. Eczacıbaşı sert bir takım bize karşı şansları da var. Ama biz çıkıp elimizden geleni yapacağız ve en az onlar kadar şansımız olduğunu düşünüyorum.”

KENDİMİ ŞANSLI HİSSEDİYORUM

“VakıfBank’ın iki tane Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu var, benim henüz yok. Bu beni oldukça heyecanlandırıyor. Her voleybolcunun isteyeceği yerdeyim. Kulüpler düzeyinde gelinebilecek en üst yerdeyim. Takımımla gurur duyuyorum ve bu tecrübeye 23 yaşında sahip olabildiğim için kendimi şanslı hissediyorum. Umarım voleybol kariyerimde uzun yıllar final-four oynarım. Takımımla da gurur duyuyorum. Buraya gelene kadar nasıl bir takım olduğumuzu gösterdik.”

EV SAHİBİNİ İSTERİM

“Final four bu sene biliyorsunuz Polonya’da düzenlenecek. Chemik Police ev sahipliği yapacak. Diğer takım da İtalyan takımı Unendo Yamamay Busto Arsizio. Ben Eczacıbaşı VitrA’yı yenip finale yükseleceğimizi düşünüyorum. Finalde Chemik Police’le de Yamamay’la da oynamak isterim. Ama Chemik Police’e karşı oynarsak müthiş bir taraftar önünde oynayacağız, açıkçası o tecrübeyi de yaşamak istiyorum. Polonyalı seyircilerin önünde oynamak benim için müthiş bir duygu olur. İtalyan takımı Yamamay’ı geçen seneden tanıyorum onlara karşı oynamak da keyifli olur ama bir tercih yapmam gerekirse ev sahibini isterim.”

HERKES HERKESİ YENEBİLİR, DİKKATLİ OLMAZSANIZ HERKES SİZİ YENEBİLİR

“Türkiye Ligi’nde normal sezon sona erdi ve biz lider bitirdik. Sezona başlarken hedefimiz de buydu zaten. Asıl yarış bundan sonra başlayacak. Play-off oldukça çekişmeli geçecek. Avrupanın en iyi takımları burada. Galatasaray CEV Kupası’nda yarı final oynuyor, Bursa Büyükşehir Belediyesi yine Challenge Kupası’nda yarı final oynuyor. 1. sıradaki takımla 4, 5. sıradaki ile 8. sıradaki birbirine çok yakın ve herkes herkesi yenebilir, dikkali olmasanız herkes sizi yenebilir. Çok sürpriz sonuçlar da çıkabilir çok dikkatli olmak zorundasınız. Ama bizim şampiyonluk için şansımız tabii ki yüksek.”

ALMANYA TÜRKİYE İLE YARIŞAMAZ

“Almanya’da sonra da İtalya’da oynadım. Liglerin kalitesi yıldan yıla değişebilir ama kendi kariyerimdeki liglere bakarsak şu an da geçirdiğim en iyi lig Türkiye Ligi. Almanya Ligi zaten Türkiye ile çok kıyas görecek bir lig değil. Orada çok büyük takımlar göremiyorsunuz. İtalya ise herşeyden önce voleybol kültürüne sahip bir lig. Onlar da kendi arasında ne kadar güçlü bir rekabet olsa da Avrupa da uzun süredir üst seviyede değiller. Bu sene uzun süreden sonra ilk kez bir İtalyan takımı Avrupa da zirveyi zorluyor. Türkiye ligi ise öyle değil. Geçen sezon Piecenza’dayken çoğu maçı kazandık ve şampiyon olduk ama Türkiye’de maç kazanmak oraya göre çok daha zor. Antrenmanlarımız çok daha sert. Maçlar daha zor. Kesinlikle Türkiye Ligi Avrupa’nın en iyi ligi konumunda. İtalya’da ise bir voleybol kültürü olduğu gerçek.”

HOLLANDA’YI UNUTACAK KADAR ALIŞTIM İSTANBUL’A

“Buraya gelirken bu kadar güzel olacağını hayal etmemiştim. İstanbul’a çok alıştım. Son lig maçından önce geçtiğimiz hafta 3 günlük bir tatilimiz vardı ve Hollanda’ya gittim. Orada küçük bir kasabada yaşıyorum. Sessiz sakin bir yer. Akşam 21:30’da alış-veriş için markete gittim ama her yer kapalıydı. Sanırım bu da benim kendi memleketimi unutacak kadar Türkiyeye alıştığımı gösteriyor.”

ŞEHİR 24 SAAT YAŞIYOR

“Bu şehrin canlılığını ve kalabalığını seviyorum. Evimde otururken bile dışarıda yaşayan bir topluluk olduğunu biliyorum, bu benim için büyük bir mutluluk. Kalabalığı ve gürültüyü seviyorum. İstanbul’un şöyle de bir güzelliği şehrin gürültüsünden uzaklaşmak istediğinizde gideceğiniz yerler de var.”

HOLLANDA’DA EHLİYETİMİ KAPTIRIRIM

“Burada yalnız kalma şansınız yok ben bunu seviyorum. Dışarıya çıktığınızda insanları görmek hoşuma gidiyor. Trafiğe alıştım burada araba sürmeye alıştım. Türkiye’ye geldiğimde trafiği gördüm ve araba kullanamayacağımı düşündüm. Türkler gibi araba sürmeyi bilmiyordum ve herkes bir şekilde gidiyordu. Kural yoktu. Şimdi ben de sizler gibi araba kullanıyorum ve eğer Hollanda’da böyle araba kullanırsam ehliyetime el koyarlar.”

GÖZDE İNANILMAZ BİR OYUNCU

“Türkiye’de en beğendiğim oyuncu takım arkadaşım Gözde. Çok oyuncunuz var ama Hollanda milli takımı ile Türkiye’ye karşı oynarken aklıma ilk gelen isim Gözde’ydi. Bizim için büyük bir tehlikeydi. Diğer oyuncuların adını söylemezsem haksızlık ederim ama Gözde’nin farkı bir karakteri var. Hiçbir zaman vazgeçmiyor. Sürekli savaşan bir yapısı var.”

KİM YENER BİLEMİYORUM

“Yarın Hollanda’nın Türkiye ile maçı olduğunu biliyorum ama açıkçası futbolla alakam sadece babam ve kardeşim maç izlerken var. Dolayısıyla yarınki maçta twitterdan ülkemin gol attığını görürsem mutlu olacağım.”

SNEİJDER VE KUYT’A ULAŞAMAZSINIZ

“Ülkemden iki önemli isim Wesley Sneijder ve Dirk Kuyt ülkenizde oynuyor bunu biliyorum. Onlarla tanışma şansım olmadı. Onlar Hollada’da Hollywood yıldızları gibiler ve ben de voleybolcu olarak sıradan bir vatandaşım. Hollanda’daki değerim bu, onlara erişilemez. Türkiyede’de hiç aklıma gelmedi onlarla tanışmak. Aslında böyle bir şeyin mümkün olduğunu bile düşünmedim.”

Begüm Doğanay / Taraf

Sonrası İstanbul’un kalabalığına aşığım Taraf Gazetesi ilk ortaya çıktı.

]]>
http://www.taraf.com.tr/spor/istanbulun-kalabaligina-asigim/feed/ 0
Bir yıl dolmadan ikinci evlat acısı http://www.taraf.com.tr/guncel/bir-yil-dolmadan-ikinci-evlat-acisi/ http://www.taraf.com.tr/guncel/bir-yil-dolmadan-ikinci-evlat-acisi/#comments Fri, 27 Mar 2015 16:58:24 +0000 http://www.taraf.com.tr/?p=36375 Manisa’nın Akhisar İlçesi’nde, kavşakta kamyonun çarptığı elektrikli bisikletin sürücüsü 38 yaşındaki Kibariye Zambak ağır yaralanırken, arkasındaki oğlu 3 yaşındaki Utku Zambak yaşamını yitirdi. Geçen yıl nisan ayında da su kuyusuna düşen büyük oğlu 9 yaşındaki Umut Zambak’ı kaybeden Kibariye Zambak’a, Utku’nun yaşamını kaybettiği söylenemedi. Yürekleri burkan olay bugün saat 10.00 sıralarında, İnönü Mahallesi, 15 Sokak ...

Sonrası Bir yıl dolmadan ikinci evlat acısı Taraf Gazetesi ilk ortaya çıktı.

]]>
Manisa’nın Akhisar İlçesi’nde, kavşakta kamyonun çarptığı elektrikli bisikletin sürücüsü 38 yaşındaki Kibariye Zambak ağır yaralanırken, arkasındaki oğlu 3 yaşındaki Utku Zambak yaşamını yitirdi. Geçen yıl nisan ayında da su kuyusuna düşen büyük oğlu 9 yaşındaki Umut Zambak’ı kaybeden Kibariye Zambak’a, Utku’nun yaşamını kaybettiği söylenemedi.

Yürekleri burkan olay bugün saat 10.00 sıralarında, İnönü Mahallesi, 15 Sokak ile 224 Sokak’ın kesiştiği kavşakta Kibariye Zambak’ın kullandığı elektrikli bisiklete, İsmail Gürbüz yönetimindeki 45 HA 1974 plakalı kamyonun çarpmasıyla meydana geldi. Çarpmanın şiddetiyle elektrikli bisikleti kullanan Kibariye Zambak ile arkasındaki oğlu Utku Zambak, asfalta fırladı.

Kazada anne ve oğlu ağır yaralandı. Anne-oğul, ambulansla Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılıp, tedaviye alındı. Durumu ağır olan minik Utku, doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Bacaklarında kırık ve başında yarılma olan anne Kibariye Zambak’ın tedavisinin ise sürdüğü bildirildi.

Zambak’ın diğer oğlu 9 yaşındaki Umut Zambak da geçen yıl 25 Nisan’da Akhisar Tren Garı’nda yanında bulunan su kuyusuna düşüp, yaşamını yitirmişti.

Daha bir yıl bile olmadan iki çocuğunu birden kaybeden genç kadına oğlu Utku’nun ölüm haberi ilk gün söylenemedi.

Baba Hasan Hüseyin Zambak da büyük acı yaşadı.

Polis, kazanın ardından kamyon şoförü İsmail Gürbüz’ü gözaltına aldı.

DHA

Sonrası Bir yıl dolmadan ikinci evlat acısı Taraf Gazetesi ilk ortaya çıktı.

]]>
http://www.taraf.com.tr/guncel/bir-yil-dolmadan-ikinci-evlat-acisi/feed/ 0
Erdoğan nereye koşuyor ? http://www.taraf.com.tr/politika/erdogan-nereye-kosuyor/ http://www.taraf.com.tr/politika/erdogan-nereye-kosuyor/#comments Fri, 27 Mar 2015 15:25:37 +0000 http://www.taraf.com.tr/?p=36371 Cumhurbaşkanı Erdoğan Karabük’teki açılışta konuştu..Son gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan tören sonrası objektiflere renkli görüntüler verdi. DHA

Sonrası Erdoğan nereye koşuyor ? Taraf Gazetesi ilk ortaya çıktı.

]]>
Cumhurbaşkanı Erdoğan Karabük’teki açılışta konuştu..Son gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan tören sonrası objektiflere renkli görüntüler verdi.

DHA

Sonrası Erdoğan nereye koşuyor ? Taraf Gazetesi ilk ortaya çıktı.

]]>
http://www.taraf.com.tr/politika/erdogan-nereye-kosuyor/feed/ 0
Acının ve mucizenin fotoğrafı Sivas’tan geldi ! http://www.taraf.com.tr/guncel/acinin-ve-mucizenin-fotografi-sivastan-geldi/ http://www.taraf.com.tr/guncel/acinin-ve-mucizenin-fotografi-sivastan-geldi/#comments Fri, 27 Mar 2015 15:19:31 +0000 http://www.taraf.com.tr/?p=36368 Fethiye’de 2 çocuk annesi 6 aylık hamile Şadiye Tuğba Gaznevi’nin Beton mikserinin altında feci şekilde can vermesinin ardından korkunç bir kaza da bugün Sivas’ta yaşandı. Belediyeye ait kamyon tekerinin altında kalan 5 yaşındaki Yusuf Durmaz, Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ile itfaiye ekiplerinin çalışmasıyla aracın altından çıkarıldı. Hastanede tedaviye alınan Durmaz’ın hayati tehlikesinin bulunduğu ...

Sonrası Acının ve mucizenin fotoğrafı Sivas’tan geldi ! Taraf Gazetesi ilk ortaya çıktı.

]]>
Fethiye’de 2 çocuk annesi 6 aylık hamile Şadiye Tuğba Gaznevi’nin Beton mikserinin altında feci şekilde can vermesinin ardından korkunç bir kaza da bugün Sivas’ta yaşandı. Belediyeye ait kamyon tekerinin altında kalan 5 yaşındaki Yusuf Durmaz, Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ile itfaiye ekiplerinin çalışmasıyla aracın altından çıkarıldı. Hastanede tedaviye alınan Durmaz’ın hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

Kaza, saat 14.00 sıralarında Akdeğirmen Mahallesi 17’nci sokakta meydana geldi. 29 yaşındaki sürücü Mustafa B, Sivas Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne ait 58 NF 991 plakalı kamyona kesilen ağaç dallarını yükleyerek hareket etti. Sürücü Mustafa B, bu sırada yolun karşısına geçmeye çalışan 5 yaşındaki Yusuf Durmaz’a çarptı.

YARDIM ETMEK İSTEDİLER AMA

Talihsiz çocuğu kamyonun altına alan sürücü, durumu fark ederek panik halinde araçtan indi. Sürücü Bulut ve çevredeki vatandaşlar kamyonun tekerinin altında sıkışan çocuğa müdahale etmek istedi, ancak çabalar çocuğu bulunduğu yerden çıkarmaya yetmedi. Bunun üzerine olay yerine itfaiye ve AFAD ekipleri çağrıldı.

YAŞAM MÜCADELESİ VERİYOR

Ekiplerin yaklaşık 5 dakika süren müdahalesi sonucu sıkıştığı yerden çıkarılan Durmaz, ambulansla Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne götürülerek acil serviste tedaviye alındı. Fahrettin-Şükran Durmez çiftinin iki çocuklarından küçüğü olan Yusuf Durmaz’ın sol kolu ile bacağının kırıldığı ve hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi. Kamyon sürücüsü Mustafa Bulut ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

DHA

Sonrası Acının ve mucizenin fotoğrafı Sivas’tan geldi ! Taraf Gazetesi ilk ortaya çıktı.

]]>
http://www.taraf.com.tr/guncel/acinin-ve-mucizenin-fotografi-sivastan-geldi/feed/ 0
Ahmet Dursun’dan arkadaşlarına ağır hakaretler: ‘Fare suratlı..Küçük şeytan’ http://www.taraf.com.tr/manset/ahmet-dursundan-arkadaslarina-agir-hakaretler-fare-suratli-kucuk-seytan/ http://www.taraf.com.tr/manset/ahmet-dursundan-arkadaslarina-agir-hakaretler-fare-suratli-kucuk-seytan/#comments Fri, 27 Mar 2015 15:04:29 +0000 http://www.taraf.com.tr/?p=36365 Survivor All Star’dan sağlık sorunları nedeniyle ayrılan Ahmet Dursun Kanaltürk’teki ‘2.sayfa’ programına katıldı. Dursun yarışmadaki bazı isimler için çok ağır sözler sarf etti. İşte  Dursun’un o sözleri: “Doğukan, yarışlarda kendini geliştirmek yerine domates, biber, patlıcan falan ekiyor. Doğukan’ın karakterinin bu kadar bozuk olmasına anlam veremedim. Doğukan’ın konuştukları ve yaptıkları birbirini tutmuyor. Bu yüzden beni adada ...

Sonrası Ahmet Dursun’dan arkadaşlarına ağır hakaretler: ‘Fare suratlı..Küçük şeytan’ Taraf Gazetesi ilk ortaya çıktı.

]]>
Survivor All Star’dan sağlık sorunları nedeniyle ayrılan Ahmet Dursun Kanaltürk’teki ‘2.sayfa’ programına katıldı. Dursun yarışmadaki bazı isimler için çok ağır sözler sarf etti. İşte  Dursun’un o sözleri:

“Doğukan, yarışlarda kendini geliştirmek yerine domates, biber, patlıcan falan ekiyor. Doğukan’ın karakterinin bu kadar bozuk olmasına anlam veremedim. Doğukan’ın konuştukları ve yaptıkları birbirini tutmuyor. Bu yüzden beni adada en çok şaşırtan isim oldu. Doğukan, yanımıza gelip laf alıp diğer tarafa taşıyordu.

SERENAY: ‘Sahte ve yalancı insanları sevmiyorum. Serenay’ın “annem için” diye ağlamaları falan… Serenay Kıbrıs’ta annesini gördü, selam vermedi. Annesi koltuk bulamayınca “Sona kalan dona kalır” deyip annesine yardımcı olmadı. Böyle birinin anne sevgisi nasıl olabilir? Serenay, gizli kapaklı şeyler yaptığı, suratıma gülüp arkadan iş çevirdiği için “küçük şeytan” dedim.

HAKAN HATİPOĞLU: O ve Merve Oflaz adaya gelmeden önce planlar yapmış. Adaya gitmeden önce bana Hakan’ın karakterinin bozuk ve sinsi olduğunu söylemişlerdi. Hakan konseyde ismimi yazdı. Sonra bana elini uzattı “çak kanka, bir dahaki sefere de sen benim ismimi yazarsın” dedi. Benimle böyle dalga geçer gibi konuşmasına sinirlendim, ben de elimi uzatmadım.Ona “merak etme hepinizi birer birer yollayacağım” dedim. Hakan’a “kafan büyük, beynin küçük” dedim. Bu laf bence ağır değil… “Hakan ile evli olan birisi nasıl bir karaktere sahiptir?” diye düşünüyordum. Böyle bir insanla birlikte olduğuna göre aynı kafada diye düşündüm. Allah, Hakan’ın eşine sabır versin…

MERVE OFLAZ : Merve Oflaz çok iyi oynadı. Beni kendi aralarına çekmeye çalıştı. Ama zamanla gerçekler ortaya çıktı. Sinsilik konusunda Merve, Serenay ve Hakan arasında bir ayrım yapamam. Merve ağlamaya çalışıyor ama gözyaşları akmıyor. Kendi aramızda konuştuğumuzda “Merve Oflaz’a bakın, fareye benziyor” dedik.”

Sonrası Ahmet Dursun’dan arkadaşlarına ağır hakaretler: ‘Fare suratlı..Küçük şeytan’ Taraf Gazetesi ilk ortaya çıktı.

]]>
http://www.taraf.com.tr/manset/ahmet-dursundan-arkadaslarina-agir-hakaretler-fare-suratli-kucuk-seytan/feed/ 0