Cuma , 27 Mart 2015
Anasayfa » Yaşam

Yaşam

Güdük Necmi’den çok kötü haber…

halıtakca

Geçtiğimiz yılın Aralık ayında felç geçiren ve hastaneye kaldırılan 77 yaşındaki usta oyuncu Halit Akçatepe’nin sağlık durumuyla ilgili yeni bilgilere ulaşıldı. Özellikle Hababam Sınıfı’ndaki Güdük Necmi tiplemesiyle hafızalara kazanan büyük oyuncunun durumu ‘Bu Sabah Söylemezsem Olmaz’ programında konuşuldu. Programa katılan  Oya Aydoğan’ın verdiği bilgiye göre; Halit Akçatepe’nin vücudunun bir kısmı felçli kaldı. Aydoğan, “Kızı yurtdışından gelmiş, her şeyiyle ilgileniyormuş ancak ... Devamını Oku »

Türkiye’nin en pahalı yalısı Katarlıların oldu..Değeri dudak uçuklatacak

yalıııı

Türkiye’nin en pahalı, dünyanın ise 4. pahalı evi olarak bilinen İstanbul Yeniköy’deki Erbilginler Yalısı, 100 milyon euroya Katarlı iş adamı Abdulhadi Mana A SH Al-Hajri’ye satıldı. Sarıyer Gazetesi’nden Bekir Batu’nun haberine göre, yalının yeni sahibi Katarlı ünlü işadamı Abdulhadi Mana A SH Al-Hajri oldu. 5 BİN 800 METREKARELİK ARAZİDE 1 YALI, 2 KÖŞK Tapu kayıtlarına göre Yeniköy Köybaşı Caddesi üzerinde ... Devamını Oku »

CEVAP VE DÜZELTME METNİ

taraf

Gazetenizin 18.09.2014 tarihli nüshasının 1. Sayfasında “Gitti Aldı Geldi”, devamında iç sayfada ise “Gayrımenkul Zengini Türgev” başlığıyla kaleme alınan haberin içinde yer alan “Türgev Desteğiyle Mali Şube Müdürü” başlıklı bölüm müvekkilimle ilgili gerçek dışı, haksız, hukuka ve gazetecilik meslek ilkelerine aykırı bilgiler ve yorumlar içermektedir. Yazıda kamuoyunda 17 Aralık Operasyonu olarak bilinen operasyondan sonra görevden alınan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali ... Devamını Oku »

Kesik kolu üç cam parçası ile birlikte dikmişler

kol

Ağabeyiyle birlikte mobilya atölyesinde çalışan 17 yaşındaki Mehmet Tekdoğan’ın bileği geçtiğimiz yıl otomobil camının kırılması sonucu kesildi. Hastaneye giden Mehmet Tekdoğan’ın yarasını temizleyen doktor daha sonra da dikiş atarak eve gönderdi. Aradan 6 ay geçtikten sonra Mehmet Tekdoğan’ın bileği şişti. Başka bir hastanede röntgen çekilen kolda 3 adet tırnak büyüklüğünde cam parçası olduğu ortaya çıktı. Koluna dikiş atılan hastanenin kendisiyle ... Devamını Oku »

İstanbul’a bu gece çamur yağacak

yağmur

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü, İstanbul ve çevresinde bu gece ve yarın Kuzey Afrika üzerinden toz taşınımı beklendiğini bildirdi. Görüş mesafesinde düşme, çamur şeklinde yağış, hava kalitesinin azalması yaşanacak. Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, İstanbul ve çevresinde, bu gece ve yarın, Kuzey Afrika üzerinden toz taşınımı beklendiği kaydedilerek, görüş mesafesinde düşme, çamur şeklinde yağış, hava kalitesinin azalması gibi yaşanabilecek olumsuzluklara ... Devamını Oku »

Kadın yüreği !

kadındayak

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde sevgililerin kavgası karakolda bitti. Gece yarısı yaptıkları kavga nedeniyle birbirleri hakkında şikayetçi olan çift, sabahın erken saatlerinde karakoldan çıkarak bindikleri taksi ile evlerinin yolunu tuttu. Gördüğü şiddet nedeniyle başına 7 dikiş atılan kadının, karakoldan çıktıktan sonra ayakta durmakta güçlük çeken erkeğe şefkati ve yürüyebilmesi için omuz vermesi dikkat çekti. Bir ihbar üzerine iki sevgilinin kavga ettiği bilgisini ... Devamını Oku »

IŞİD’e yardım için giden doktorları CHP’li vekil buldu

ışid

Terör örgütü IŞİD’e katılmak için Türkiye’ye yakınlarından habersiz olarak gelen İngiliz, ABD ve Sudanlı 11 doktorun aileleri CHP’li milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu’ndan yardım istedi. CHP Hatay Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu, kendi çabasıyla ve sosyal medyayı kullanarak doktorların nerede olduklarını tespit etti. Ediboğlu, doktorların gruplar halinde bir iki güne kadar aileleriyle buluşturulacağını söyledi. Doktorların Türkiye’ye nasıl geldiklerini ve aileleriyle birlikte yaşanan ... Devamını Oku »

Ermeni ve Asuri mabetleri ahır olarak kullanılıyor

ermeni

Hakkari’de, günümüze ulaşan yaklaşık 150 kilise ve manastırdan sadece yaklaşık 15 tanesi ayakta kaldı; bu yapılar da zarar gördüğü için yıkılma tehlikesiyle yüz yüze. Özellikle Hakkari’nin Koçanıs (Koçanis) köyünde bulunan, Asurilerin patrikli merkezi sayılan Mar Şhalita Kilisesi de dahil, tarihi önemi büyük olan kilise ve manastırlar ilgisizlikten dolayı harabe yerlere döndü. Dicle Haber Ajansı’nda (DİHA)  yer alan habere göre, tarihi ... Devamını Oku »

İzlenme ve kahkaha rekoru kırıyor…Çiçek Abbas ile Şakir’e benzettiler…İşte o video

1246

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet sözcüsü Bülent Arınç ile AKP’li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek arasındaki tartışmanın “Çiçek Abbas” versiyonu hazırladılar… Bu olay sosyal medyada en çok konuşulan konu oldu. Youtube’da bir kullanıcının hazırladığı ‘Çiçek Abbas’ fiminin repliklerinin Arınç ve Gökçek’in konuşmalarına uyarlanması ise sosyal medyada en çok paylaşılan videolar arasında.. Devamını Oku »

Gezi’den Kandil’e…Kırmızı Fularlı Kız anlattı !

2345

Antalya’da Gezi olaylarıyla ilgili iki davada 103 yıl hapis cezasıyla yargılanırken PKK’ye katılan ve “Kırmızı Fularlı Kız” olarak bilinen 22 yaşındaki Ayşe Deniz Karacagil, Kandil’de Tükenmez dergisine röportaj verdi. Karacagil, “Davada kırmızı fular takmakla suçluyorlardı. İddianameyi gördüğümde kahkaha atmaya başladım hapishanede. Dediler ‘Bu delirdi’” diyerek yaşadıklarını anlattı. Tükenmez dergisinden Nimet Tanrıkulu’ya konuşan Ayşe Deniz, çocukluğunu, ilk gençlik yıllarını, yürüttüğü mücadeleyi ... Devamını Oku »