Pazar , 1 Mart 2015
Anasayfa » Yaşam

Yaşam

18 yaş altı cinsel ilişkiyi tecavüz sayan yasaya iptal davası açıldı

1

Sivas 2.Ağır Ceza Mahkemesi 16 yaşındaki erkekle 14 yaşındaki kız çocuğunun cinsel ilişkisi kararında zorlandı. Mahkemenin, suça sürüklenen erkek çocuğa son yasaya göre en az 16 yıl ağır hapis vermesi gerekiyordu. Ancak, mahkeme ilişkinin gönülle yaşandığını dikkate aldı ve çocuk yaştaki birine 16 yıl ağır hapis verilmesinin adalete ve eşitliğe aykırı olacağı görüşüne vardı. Mahkeme, bu nedenle de çocuklara yönelik ... Devamını Oku »

5 yıl süren tecavüzde 4 sanığa beraat talebi

kadın

Bingöl’de  Ç.Y. adlı kız çocuğuna 5 yıl boyunca tecavüz eden 7 kişiden 4’ü için kadın savcı, “Sanıklardan para ve sigara istemiş. Cinsel istismar yok. Beraatlerine” dedi. Bingöl`de 5 yıl boyunca 7 kişinin tecavüzüne uğrayan ve fazla kilo aldığı gerekçesiyle ailesi tarafından hastaneye götürüldüğünde hamile olduğu anlaşılan 17 yaşındaki Ç.Y, bebeğini dünyaya getirdi. Bebek bir daha geri almamak üzere yetiştirme yurduna ... Devamını Oku »

‘1 saatten fazla dinlemeyin’

kulaklık,

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), günde bir saatten fazla müzik dinlemenin zararlı olabileceği konusunda uyardı. Dünya Sağlık Örgütü, bir milyarı aşkın gencin uzun sürelerle yüksek sesle müzik dinlediği için işitme kaybına uğrama riski ile karşı karşıya olduğunu söyledi. Örgütün verilerine göre, yaşları 12-35 arasında değişen 43 milyon kişide işitme kaybı yaşıyor ve işitme kaybından şikayet edenlerin sayısı giderek artıyor. Zengin ve orta ... Devamını Oku »

Tarkan, Müzeyyen Senar’ı yazdı

tarkan

Tarkan, 8 Şubat’ta hayatının kaybeden Türk sanat müziğinin duayen ismi Müzeyyen Senar için “Kafa” dergisinin yeni sayısı için bir yazı kaleme aldı. Tarkan, “Kimse ona benzemez” başlıklı yazısında duygularını şöyle ifade etti: “Müzeyyen Senar, hem sesinin kimseye benzemez tınısı ve rengiyle hem yorumculuğundaki ustalığı ve samimiyetiyle Türk Sanat Müziği’nin sönmeyecek nadide bir yıldızıdır. Bu kadar büyük şöhrete rağmen onun mütevazılığı ... Devamını Oku »

Artık buralarda da sigara içmek yasak!

sigara

AVM’ler, tiyatro ve sinemalar, havaalanı ve otobüs terminali gibi yerlerin giriş kapıları önünde de artık sigara içilmesi engellenecek. Sağlık Bakanlığı AVM’ler, tiyatro ve sinemalar, havaalanı ve otobüs terminali gibi yerlerin giriş kapıları önünde sigara içilmesinin engellenmesi için Valiliklere genelge gönderdi. Çocuk parkı, yürüyüş yolu ve egzersiz yapılan alanlarda da sigara içilmeyecek. Vatandaşların spor yapmaları için oluşturulmuş alanlarda, havaalanı, otobüs terminali, ... Devamını Oku »

‘Mavi Boncuk’ kırıldı !Emel Sayın ev kazası kurbanı !

EmelSayin

Adım atarken bir anda yere düşen  Emel Sayın  acı içinde hastaneye kaldırıldı. Sayın’ın ilk müdahalenin ardından omzunun kırıldığı öğrenildi. Doktorların 1 hafta istirahat verdiği Sayın’ı yakın dostları yalnız bırakmazken, son durumunun iyi olduğu öğrenildi. Devamını Oku »

‘Din din diye diye gençleri dinden soğuttular’

hidayet sevkatli tuksal

Şirin Payzın’ın sunduğu ‘Ne Oluyor?’a konuk olan Mardin Artuklu Üniversitesi Öğretim üyesi Hidayet Şefkatli Tuksal, ‘bu kadar din diye diye gençleri dinden soğuttular’ dedi. Bu video Adobe Flash Player’ın son sürümünü gerektirmektedir. Devamını Oku »

Kaz-goril ‘savaşının’ galibi kamerada

Kaz-goril savaşını izlemek için tıklayınız Devamını Oku »

Süleyman Şah Türbesi böyle havaya uçurulmuş…İşte o görüntüler

S.şah

Geçtiğimiz hafta Şah Fırat Operasyonu ile Süleyman Şah Türbesi Saygı Karakolu Türkiye sınırına yakın bir yere taşınmış, türbe ise bombalanarak imha edilmişti. A Haber söz konusu imha işlemine dair görüntüleri yayınladı. Görüntülerde, patlayıcılarla imha edilen karakoldan yükselen yoğun duman bulutu göze çarpıyor. Devamını Oku »

Fatih Terim ve Hülya Koçyiğit uyuşturucuya karşı yürüdü

Uyusturucu ile milli mucadele' yuruyusu

Adana’da ‘Uyuşturucu ile Mücadele Acil Eylem Planı’ projesi kapsamında yapılan yürüyüşe, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ile sanatçılar Hülya Koçyiğit ve Vatan Şaşmaz da katıldı. Proje çerçevesinde pilot ilçeler arasında yer alan Adana’nın merkez Yüreğir İlçe Belediyesi’nin düzenlediği yürüyüşe Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Metin Yılmaz, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Necdet Ünüvar, Türkiye Futbol Direktörü ... Devamını Oku »