Cuma , 4 Eylül 2015
Masthead-reklam
Anasayfa » Yaşam

Yaşam

İstanbul’da 10 adrese baskın: Lüks siteler belediyeye borç takmış!

31114268

İstanbul’un en gözde ilçelerinden Üsküdar sınırları içerisinde 10’a yakın lüks site kamuya ait olan alanların kendi bahçeleri içerisinde park veya otopark olarak değerlendirilen yerler karşılığı, “Ecri misil” olarak bilinen aylık kiralarını ödemediği ortaya çıktı. Hürriyet’ten Fatma Aksu’nun haberine göre; Üsküdar Belediyesi yıllardır tahsil edemediği paradan  ümidi kesince, alacağını tahsil için hukuki yolların ardından ilginç bir yönteme başvurdu. Belediye, kendisine borç ... Devamını Oku »

Saçları ve dişleri gelişmiyor fakat hastalığı manken olmasını engelleyemedi!

MANKEN

Melanie Gaydos diş, tırnak, saç ve kemik gelişimini etkileyen genetik bir hastalık olan ektodermal displazi hastası. Sağlık durumuna rağmen başarılı bir mankenlik kariyerini sürdüren genç kadın hastalığının onu durduramayacağını söylüyor.     Nadir rastlanan bir genetik hastalık olan ektodermal displazi hastası olan Melanie Gaydos moda endüstrisinde başarılı olmakta kararlı.           Sağlık problemleri nedeniyle Gaydos’un saçları ve ... Devamını Oku »

Rojin’den tecavüz mağduru Ezidi kızlar için kampanya: ‘Rojin bizi kurtar’ çığlığına sessiz kalamadı

rojin

Şarkıcı Rojin, İŞİD’in tecavüzüne uğrayan Ezidi kadınlarının psikolojik tedavisi ve hayata yeniden kazandırılması için Kuzey Irak’ta kampanya başlattı. Ezidi kampında kalan ve İŞİD’in mağdur ettiği 20 genç kızın rehabilitasyonunu üstlenen Rojin bunun için psikyatristlerle anlaştı. İŞİD’li teröristler tarafından defalarca satılan 3 kız dün ilk kez psikolojik tedaviye başladı. Psikiyatristler, Rojin’in ilgilendiği 20 mağdur genç kızı tedavi edecek. Rehabilitasyon süreci bununla da ... Devamını Oku »

Kadın astsubaydan asker annesine: ‘Zengin olan asker de olmaz, şehit de’

anne-astsubay-son

Hakkari Dağlıca’daki çatışmada yaralanan ve 14 gün sonra hayatını kaybeden uzman onbaşı Mustafa Kemal Özata’nın cenaze töreninde anne Cennet Özata’nın yanında bulunan kadın astsubaydan, oğlunu zor şartlarda büyüttüğünü anlatan acılı anneye: “Zengin olan asker olur mu? Olmaz. Zengin olan asker de olmaz, şehit de olmaz.” Hakkari’nin Dağlıca bölgesinde 14 Ağustos’ta arazi arama tarama faaliyeti yürüten güvenlik güçleriyle PKK’lılar arasında çıkan ... Devamını Oku »

Ege’de çatışma! 17 yaşındaki mülteci vurularak öldürüldü

fft107_mf5637034

Yunanistan’ın Sömbeki (Simi) adası açıklarında AB-Frontex Sınır Koruma Muhafızları ile insan kaçakçıları arasında meydana gelen çatışmada, 17 yaşındaki bir mülteci yaşamını yitirdi. Alman Die Zeit gazetesinin haberine göre, üç Türk insan taciri tutuklandı. Ölüm olayı, teknelerinde 70 kaçak bulunan insan tacirlerinin, kendilerini tutuklamak isteyen AB-Sınır Koruma Muhafızlarına silahla karşılık vermeleriyle gelişen çatışma esnasında meydana geldi. Olayı doğrulayan Yunanistan Sahil Muhafaza ... Devamını Oku »

Türkiye engellilere engel

Engelli genc, engelli asansorune not birakti

Toplumsal Haklar ve Araştırmalar Derneği, Sabancı Vakfı desteği ile yürüttüğü “Engelli Hakları İzleme Raporu 2014” çalışmasını tamamladı. Türkiye’nin 2013 ve 2014 yıllarındaki engelli hakları ve erişilebilirlik konusundaki karnesini çıkartan çalışma, ülke çapında erişilebilirlik standartlarına uyan tek bir binanın bile olmadığı ortaya çıkardı. Kitap haline getirilen çalışma kapsamında, erişilebilinirlik, eğitim, çalışma hayatı ve sağlık alanlarında çalışmalar yapıldı. YÜZDE 2’LİK İLERLEME Araştırma ... Devamını Oku »

Komünist Belediye’den Hopa’ya yardım eli… O nohutlar selden etkilenenlere dağıtılacak

31049216

Türkiye Komünist Partili (TKP) Ovacık Belediye Başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu, Hopa’da yaşanan sel felaketinde zarar gören vatandaşlara iki TIR yardım malzemesi gönderdi. Yardım TIR’larıyla Hopa’ya giden Maçoğlu, beraberinde yoksullar için 500 kilo nohut da götürdü. Artvin’in Hopa ilçesinde yaşanan sel felaketi nedeniyle harekete geçen Ovacık Belediyesi, Mazgirt Belediyesi ve Munzur Su firması, zarar gören vatandaşlar için bir araya gelerek yardım ... Devamını Oku »

Balıkesir’de et yiyen, damar bulan ‘Sarı Ömer’ dehşeti!

31048237

Balıkesir’in Edremit İlçesi Yaylaönü Mahallesi’nde yakalanan 15 santimetrelik örümcek, görenleri korkuttu. Halk arasında ‘et yiyen örümcek’ veya ‘Sarı Ömer’ olarak da bilinen dev örümcek 1 metreye kadar da zıplayabiliyor. Edremit’in Yaylaönü Mahallesi’nde oturan memur emeklisi, 55 yaşındaki Mehmet Gizli, örümceğin ayaklarıyla birlikte yaklaşık 15 santimetre büyüklüğünde olmasının dikkatini çektiğini söyledi. Evinin bahçesinde son bir hafta içinde aynı türden iki örümceği ... Devamını Oku »

Edebiyatın acı kaybı….Oktay Akbal hayatını kaybetti

29180862

Yazar Oktay Akbal, tedavi gördüğü hastanede yaşama veda etti. OKTAY AKBAL KİMDİR? 20 Nisan 1923 tarihinde İstanbul’da doğdu. Kumkapı’daki Saint Benoit Fransız Lisesi’nde başladığı ortaöğrenimini, 1942 yılında İstiklal Lisesi’nde bitirdi. Bir süre İstanbul Üniversitesi Hukuk (1944) ve Edebiyat (1946) Fakülteleri’ne devam etti, ancak yüksek öğrenimini yarıda bırakarak kendini yazarlığa verdi. 1943 ve 1944 yıllarında Servet-i Fünun Uyanış dergisinde sekreterlik, 1947 ... Devamını Oku »

Ege’yi böyle geçmeye çalıştı!

fft107_mf5637034

Bodrum’dan yasa dışı yollardan Yunanistan’ın İstanköy Adası’na geçmeye çalışan kaçaklar, ölümü göze alarak her yolu deniyor. Son olarak deniz yatağı ve can simidiyle denize açılan üniversite öğrencisi 3 Suriyeli kaçak göçmen akıntıya kapılıp sürüklenirken, Türk Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı. Şambrel ile denize açılan bir başka Suriyeli ise kendisini bölgeden geçen bir yattakilerin iple çekmelerini sağlayarak İstanköy’e geçmeyi başardı. Hatay ... Devamını Oku »